Planmatig onderhoud
“We willen dat onze woningen zo lang mogelijk meegaan, dus goed onderhoud is belangrijk. Het onderhoud aan de woningen wordt vaak in een cyclus uitgevoerd. Schilderwerk voeren we bijvoorbeeld meestal elke zeven jaar uit. We werken hiervoor samen met Van Wijk. De werkzaamheden verlopen soepel en we zijn altijd wel ergens bezig. We zoeken steeds naar verbeteringen. Zo laten we bijvoorbeeld waar mogelijk bewoners meebeslissen over de kleur van het schilderwerk.”
Extra comfort
“Tegenwoordig hebben we veel onderhoudsprojecten waarbij we tegelijk werken aan verduurzaming van de woning. Dat zijn dus projecten waarbij we ook bij bewoners in huis komen. Voor verbeteringen in de woning hebben we minimaal 70% akkoord nodig van de bewoners. De samenwerking tussen woningcorporatie, aannemer en bewoners kost dan wel meer tijd en aandacht, maar is heel leuk om te doen. Na afloop van een project vragen we om feedback. Daarmee kunnen we onze samenwerking verder verbeteren.”
Actuele projecten
“Op dit moment werken we aan twee grotere projecten. Aan de Hoefijzer in Loenen aan de Vecht brengen we tijdens het planmatig onderhoud ook zonnepanelen aan. En in de Jan van Nassaustraat in Vreeland zijn we ook net gestart. Bewoners daar krijgen onder andere nieuwe, kunststof kozijnen. In deze periode van het jaar zijn we wel afhankelijk van het weer voor planning van de werkzaamheden. En het is ook niet altijd fijn als een deur of raam open blijft staan tijdens de werkzaamheden. Het zijn soms best intensieve projecten voor de bewoners, maar uiteindelijk krijgen zij een fijnere woning ervoor terug.”